სტომატოლოგიის ფაკულტეტის მიზანია აკადემიური თავისუფლებისა და ინსტიტუციური ავტონომიურობის პირობებში უზრუნველყოს სტუდენტთა მომზადება ჯანდაცვის სფეროში.
ევროპის უნივერსიტეტის სტომატოლოგიის ფაკულტეტის მისიაა:
• მისცეს სტუდენტებს ცოდნა და განუვითაროს უნარები რათა გახდნენ ყველაზე მოთხოვნადი სტომატოლოგები როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო სამუშაო ბაზრებზე.
• განავითაროს მომავალ სტომატოლოგებში კრეატიულობა, კრიტიკული აზროვნება, კვლევის უნარები და ჩამოაყალიბოს კურსდამთავრებულები, რომლებიც უწყვეტად განვითარდებიან პროფესიულად, მზად იქნებიან ინოვაციებისა დანერგვისა და მტკიცებულებებზე დაფუძნებული სტომატოლოგიური ჯანდაცვის განვითარებადი გამოწვევების გადასაჭრელად.
• ხელი შეუწყოს პირის ღრუს ჯანმრთელობას, როგორც საერთო კეთილდღეობის ქვაკუთხედს, მტკიცებულებებზე დაფუძნებული სტომატოლოგიური განათლების შექმნით, რაც პაციენტებისათვის საუკეთესო მკურნალობის მიწოდებას უზრუნველყოფს.
ევროპის უნივერსიტეტის დიპლომირებული სტომატოლოგის საგანმანათლებლო პროგრამა აგებულია ევროპის სტომატოლოგიური განათლების ასოციაციის (ADEE -Association for Dental Education in Europe) რეკომენდაციების საფუძველზე. ამგვარად, ჩვენი პროგრამის კურსდამთავრებულები იღებენ საერთაშორისო ბაზარზე არსებული მოთხოვნების შესაბამის ცოდნასა და უნარებს.
უნივერსიტეტი აღჭურვილია ულტრათანამედროვე, ციფრულ ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სასწავლო რესურსებით, ლაბორატორიებით და სიმულაციური ცენტრებით. ევროპის უნივერსიტეტის მფლობელობაშია სტომატოლოგიური კლინიკა ,,ეუ დენტი’’, სადაც სტუდენტები ეუფლებიან აუცილებელ პრაქტიკულ უნარებს პროგრამის ფარგლებში, ასევე შესაძლებლობა აქვთ გაიარონ ექსტრაკურიკულური კლინიკური პრაქტიკა. გარდა ამისა, უნივერსიტეტს თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმაბული აქვს თბილისის წამყვან  სტომატოლოგიურ კლინიკებთან.
ევროპის უნივერსიტეტის დიპლომირებული სტომატოლოგიის პროგრამას ასევე გამოარჩევს აკადემიური და მოწვეული განმახორციელებელი პერსონალი. ჩვენი პედაგოგები არიან სხვადასხვა დარგობრივი პროფესიული ასოციაციების ხელმძღვანელები, დამფუძნებლები და ამასთან ერთად წამყვანი პრაქტიკოსი კლინიცისტები.
სტომატოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტებს საშუალება აქვთ ჩაერთონ სამეცნიერო კვლევით აქტივობებში, ასევე მონაწილეობა მიიღონ უნივერსიტეტის მიერ შეთავაზებულ საერთაშორისო გაცვლით პროექტებში. ამგვარად, სტუდენტები ეზიარებიან დარგის უახლეს მიღწევებს.  შესაბამისად, ევროპის უნივერსიტეტის სტომატოლოგიის პროგრამის სტუდენტებს საშუალება ეძლევათ შეიძინონ სიღრმისეული თეორიული ცოდნა, სწავლის პერიოდში დაეუფლონ საჭირო პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებს და გახდნენ თანამედროვე გარემოს შესაბამისი კონკურენტუნარიანი სპეციალისტები.
სოფიო სამხარაძე
ნანა ციცქიშვილი
მაია ცანავა
• დეკანის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი პრაქტიკის ბაზებთან ურთიერთობის მიმართულებით
• maia.tsanava@eu.edu.ge
ლაშა დოლიძე
• დეკანის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი პროგრამების განვითარების მიმართულებით, სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელი

The aim of the faculty of Dentistry is to ensure the training of students in the field of health care in terms of academic freedom and institutional autonomy.
The Mission of Faculty of Dentistry at European University is to:
- Empower and equip the students with the knowledge, skills, and critical thinking necessary to become highly sought-after dental professionals, prepared to excel in both local and international job markets.
- Foster creativity, critical thinking and research skills in future dentists and cultivate graduates who are lifelong learners and researchers, adept at innovation and problem- solving, prepared to address the evolving challenges of evidence-based oral healthcare.
- Promote oral health as a cornerstone of overall well-being by providing exceptional, evidence-based dental education and patient care, grounded in a culture of empathy for the diverse communities we serve.
The educational program of the graduate dentist of the European University is built based on the recommendations of the Association for Dental Education in Europe (ADEE). Thus, graduates of our program receive knowledge and skills relevant to the demands of the international market.
The University is equipped with ultra-modern, digital technology-based learning resources, laboratories and simulation centers. European University also owns Dental Clinic ‘’ EU Dent’’ where students acquire the necessary practical skills within the educational program, also they have possibility to undergo extracurricular clinical practice. In addition, University has signed cooperation agreements with the leading dental hospitals in Tbilisi.
The program is also distinguished by academic and invited staff. Our teachers are the heads and founders of various professional associations and leading practicing clinicians.
Students of the faculty of Dentistry can join the scientific - research activities, also they can participate in the international exchange projects offered by the University. In this way, students gain knowledge about the latest advances in the field. Accordingly, the European University Dentistry program students acquire in-depth theoretical knowledge and necessary practical skills during their studies and become competitive specialists relevant to the modern environment.