შიდა მობილობა ევროპის უნივერსიტეტში
“ევროპის უნივერსიტეტში” 2024 – 2025 სასწავლო  წლის  შემოდგომის  სემესტრისთვის საბაკალავრო და ერთსაფეხურიან საგანმანათლებლო პროგრამებზე შიდა მობილობა გამოცხადდა.
მობილობა 2 სექტემბრიდან - 7 სექტემბრის ჩათვლით იწარმოებს.
გაეცანით ევროპის უნივერსიტეტში შიდა მობილობით მისაღებ სტუდენტთა ვაკანტური ადგილების რაოდენობას საგანმანათლებლო პროგრამების მიხედვით:
1. ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტი:
ა) ინფორმატიკის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა - 10 ვაკანტური ადგილი, შიდა მობილობა გამოცხადებულია I, III და V   სასწავლო სემესტრებზე;
ბ) ტურიზმის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა - 2 ვაკანტური ადგილი,  შიდა მობილობა გამოცხადებულია  I, III და V სასწავლო  სემესტრებზე;
2. მედიცინის ფაკულტეტი:
ა) ფსიქოლოგიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა - 5 ვაკანტური ადგილი, მობილობა გამოცხადებულია ყველა სასწავლო სემესტრზე, სწავლის საფასური შეადგენს 4500 ლარს;
ბ) მედიცინის (ქართულენოვანი) ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა - 5 ვაკანტური ადგილი, მობილობა გამოცხადებულია ყველა სასწავლო სემესტრზე, სწავლის საფასური შეადგენს 7700 ლარს.
გ) მედიცინის (ინგლისურენოვანი) ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა - 1 ვაკანტური ადგილი, მობილობა გამოცხადებულია ყველა სასწავლო სემესტრზე  საქართველოს მოქალაქე სტუდენტებისათვის, სწავლის საფასური შეადგენს 7700 ლარს.
3.სტომატოლოგიის ფაკულტეტი:
ა) სტომატოლოგიის (ინგლისურენოვანი) ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა - 5 ვაკანტური ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 4500 აშშ დოლარის ექვივალენტს ლარში,  შიდა მობილობა გამოცხადებულია ყველა სასწავლო სემესტრზე;
ბ) სტომატოლოგიის (ქართულენოვანი) ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამა -  5 ვაკანტური ადგილი, სწავლის საფასური შეადგენს 5600 ლარს,  შიდა მობილობა გამოცხადებულია  ყველა სასწავლო სემესტრზე.

Internal Mobility at European University
European University has announced internal mobility for undergraduate and single-level educational programs for the fall semester of the 2024-2025 academic year.
Mobility is open from September 2 to September 7, inclusive.
Faculty of Business and Technology:
- Informatics undergraduate program: 10 available spots; internal mobility is announced for the I, III, and V academic semesters.
- Tourism undergraduate program: 2 available spots; internal mobility is announced for the I, III, and V academic semesters.
Faculty of Medicine:
- Psychology undergraduate program: 5 available spots; mobility is announced for every academic semester. The tuition fee is 4500 GEL.
- Medical Doctor program MD in the Georgian language: 5 available spots; mobility is announced for every academic semester. The tuition fee is 7700 GEL.
- Medical Doctor program MD in the English language: 1 available spots; mobility is announced for every academic semester. The tuition fee for Georgian students is 7700 GEL.
Faculty of Dentistry:
- Dental Medicine program in English language: 5 available spots. The tuition fee is the equivalent of 4500 US dollars in GEL. Internal mobility is announced for every academic semester.
- Dental Medicine program in Georgian language: 5 available spots. The tuition fee is 5600 GEL. Internal mobility is announced for every academic semester.